Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

Soho Factory - Kamion Cross, Warszawa, Praga Południe, ul. Mińskiej 25

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 73 Głosów - 3.22 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
13-01-2014, 05:51
Post: #1
Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
A mnie martwi to nowy plan zagospodarowania dla Kamionka tj. planowana budowa Trasy Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku Rebel One i Kamion Cross, przez boisko przy tych inwestycjach. Miasto przegrało w sądzie w 2012 r. projekt jej budowy i myślałem, że nie znajdzie się w nowym planie zagospodarowania, a tu niestety zaskoczenie. Najgorsze jest to, że nie ma ona sensu gdy powstanie połączenie Rondo Wiatraczna- Rondo Żaba, a oni forsują.
http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe...ozenie.htm
Trzeba byłoby się skrzyknąć i złożyć uwagi do planu. Czas jest do 21 lutego 2014, a spotkanie z zainteresowanymi czyli Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego odbędzie się dziś 13 stycznia 2014 r. o godz. 16.00 w siedzibie Urzędu m.st. Warszawy, ul. Niecała 2/4, sala 27.
Dziwię się, że inwestor nie protestuje Soho Factory. Przecież to wpływa ujemnie na atrakcyjność jego inwestycji. No ale połowę mieszkań sprzedał.
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 15:02
Post: #2
RE: Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
O ulicy Tysiąclecia, historii z związanej z jej planowaniem i działaniach podjętych przez SISKOM można też poczytać tutaj: http://siskom.waw.pl/trasa-tysiaclecia.htm#materialy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 08:08
Post: #3
RE: Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
Ciężka sprawa z tą trasą. Nie wiedziałem o takich planach wcześniej i muszę powiedzieć, że nastraja mnie to negatywnie. A za chwilę się już wprowadzamy. Przejrzałem materiały na ten temat i oprócz tego, że jest planowana alternatywa, to chyba nawet już rada miasta zaakceptowała plany zgodnie z którymi trasa przebiegnie pod naszymi oknami. Chociaż co do tego źródła w Internecie nie mogą dojść do porozumienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2015, 13:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2015 14:08 przez Aneta.)
Post: #4
RE: Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
Jeśli chodzi o Trasę Tysiąclecia, to owszem, jest w planach, ale na razie nie martwiłabym się tym za bardzo. Po pierwsze w planowanym przebiegu pierwotnym została chyba najbardziej oprotestowaną inwestycją w Warszawie. Teraz jej założenia zostały zredukowane pod wpływem tych protestów. A planowano ją gdy jeszcze nie było żadnych mieszkań w Soho, wiec teraz my też będziemy mieć coś do powiedzenia - jak sądzę. Po drugie w ciągu najbliższych 10 lat nie ma pieniędzy na tę inwestycję. W pierwszej kolejności będzie kończona Trasa Świętokrzyska - rozstrzygnięto przetarg na drugi fragment (trzeci w planach), a w następnej praska część obwodnicy śródmiejskiej. Bardziej martwo mnie to, że Żupnicza jest mega ruchliwą ulicą, a szyby nie za bardzo radzą sobie z tym hałasem i szczególnie jak jadą autobusy to czasami są drgania. Podobno tylko okna od strony planowanej Trasy Tysiąclecia sa maksymalnie dzwiękoszczelne, te od strony Żupniczej już maja słabsze parametry.

Znowu wychodzi chęć przyoszczędzenia, bo mimo pozamykanych okien słychać ulicę i pociągi Sad. Podobno też ściany są bardzo cienkie i nakładano dużo tynku - wedle słów jednego z panów od innych reklamacji. No a poza tym peszle do kablówki są upchnięte przy rurach z wodą, dlatego UPC ma problemy z dociągnięciem kabli, bo zrywa się kabel od domofonu przy tej operacji. U nas na przykład peszel był zatkany gruzem i tylko moja wielka afera spowodowała, że po ponownym(!) przyjściu ekipy problem udało się rozwiązać i nie musiałam ich wzywać po raz trzeci. Szczerze mówiąc mam już tego wszystkiego serdecznie dość. Na każdym kroku problemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2015, 20:25
Post: #5
RE: Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
Hej. Przymierzam się do podłączenia UPC.
Możesz opisać dokładniej na czym polega problem z tym kablem od domofonu? Musiałaś wzywać ekipię od Soho, żeby coś poprawiali i dopiero wtedy połączenie było możliwe czy piszesz o 3krotnym wzywaniu ekipy UPC?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2015, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2015 21:19 przez Aneta.)
Post: #6
RE: Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
Saga o UPC byłą długa, ale streszczę ją jak najbardziej to możliwe. Za pierwszym razem przyszli panowie i nie mogli sobie poradzić z przeciągnięciem kabla w korytarzu. Stwierdzili, że peszel wychodzi prawie pod kątem prostym, i że nie chcą zerwać kabla od domofonu, co już im się zdarzyło w innym mieszkaniu. Powiedzieli, że ma przyjść ktoś z Soho i przeciągnąć kabel. Po tygodniu (!) czekania na reakcję Soho udało się umówić panów od peszli plus ekipę z UPC. Przyszli wszyscy razem, po czym panowie z ramienia Soho (a konkretnie przedstawiciele firmy kładącej peszle) powiedzieli, że poinstuują panów z UPC jak to zrobić. Po jakiejś godzinie okazało się, że peszel jest zatkany i prawdopodobnie trzeba kuć płytki w korytarzu, żeby go przetkać. Oczywiście zaczęło się dzwonienie, kto to ma zrobić, kto za to zapłaci itp. W Soho pan Mariusz powiedział, że teraz to mają dwa tygodnie na rozpatrzenie tej reklamacji (czy jak to tam nazwać). Wpadłam w furię, zrobiłam awanturę (trzy tygodnie bez internetu to jakaś masakra dla mnie), zagroziłam prawnikiem i odszkodowaniem i jakoś poszło. Po godzinie pojawili się panowie, którzy przetkali peszel (nie trzeba było kuć płytek), następnie ponownie pojawili sie panowie z UPC i podłączyli internet. Ale w międzyczasie dowiedziałam się, że generalnie sa problemy, bo jest jeden peszel upchnięty między rurami i czasem jest kłopot, żeby przeciągnąć kabel. Także możesz mieć ten kłopot, choć niekoniecznie. Notabene panowie od peszli stwierdzili, że kabel od domofonu jednak był przerwany i naprawiany jakoś gdzieś w międzyczasie, ale nie wiem, czy stało się to za pierwszym razem, jak próbowali z tym kablem, czy za drugim. I jest też taka historia, że jak ktoś odłączy domofon w jednym mieszkaniu, to odłącza się wszystkim. Ponoć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2015, 10:26
Post: #7
RE: Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
Dzięki za tyle informacji.
Brzmi przerażająco.
Swoją drogą to smutne, że od samego początku jest tyle problemów a Soho podchodzi do sprawy lekceważąco.
Mam nadzieję, że będzie okazja, żeby narobić im trochę złego PRu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2015, 11:55
Post: #8
RE: Trasa Tysiąclecia bezpośrednio przy budynku
Hej, mam nadzieję że Cię pocieszę. U nas nie było problemu z podłączeniem UPC. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.


Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Powered by MyBulletinBoard
Spolszczenie by Polski Support MyBB
Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.